יום ו'


03 בדצמבר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים
טום קשתי עכשיו גם מעצב תכשיטים

מאז שייצא טום קשתי ממסגרת תוכנית הריאלטי "המרוץ למיליון", הוא לא נשאר אדיש לרגע. עד כה כבר הספיק טום (המנוהל ע"י יריב נתי) להכריז על סינגל שלו שייצא בקרוב, השתתפות בתוכנית "הכדורגלנים" ובקרוב גם התוכנית המשותפת "טום וג'קי" עם ג'קי בן מנחם.

ליאור נרקיס: "אני זמר שהגיע מהרחבות וגאה בזה"

ליאור נרקיס בראיון ל-בטריבונה: על הדואט החדש עם משה הפרץ חברו הטוב ("נולד מכיף ואהבה"), על הסכסוך עם אייל גולן ששם מאחוריו ("מלך בעיניי, שומע אותו באוטו") נזכר בתקופת הארטישוק (התקופה הקשה בחיי, חשבתי על מה הולך לקרות איתי"), ומגלה לנו סוד שאף אחד לא ידע עליו ■ בגובה העיניים עם שלומית צברי

ראיון "בגובה העיניים". ליאור נרקיס  ראיון "בגובה העיניים". ליאור נרקיס צילום: אלכס שוורץ, בטריבונה
מאת שלומית צברי, עריכה: נתי לוי שישי, 28 יוני 2013 07:35

יש הרגשה חזקה שליאור נרקיס נמצא היום במקום מאוד מספק בקריירה הארוכה והמפותלת שלו. השנה הזו בעיקר הולכת לו טוב, ולו בגלל הקיץ החם שמגיע כל שנה ומביא איתו את נרקיס שיוצא במוטיבציית שיא של עשייה. אחרי "טרפת שגעת" משנה שעברה, השנה מככבים הסינגלים "אז יאללה" ("נולד בתקופה הקשה של אחרי האירווזיון", אומר נרקיס) וכמובן הדואט החדש והרותח עם משה פרץ "מול כל העולם" שנמצא בצמרת ההשמעות ונראה נכון לעכשיו שהוא בדרך להיקבע - "השיר החם של קיץ 2013".

נרקיס זוכה להערכה חדשה מהקהל שמחבק באהבה ומגורמים רבים בתעשייה שמשכיחים את הסכסוך התקשורתי המזיק שהיה עם אייל גולן, אותו שם כבר מזמן מאחוריו. נרקיס ממוקם לו במשבצת שלמה שקרויה על שמו: הטורבו של המוזיקה המזרחית. ליאור נרקיס בראיון "בגובה העיניים", צאו לדרך.

"משה (פרץ) הוא החבר הטוב שלי בתעשייה"

הדואט עם משה פרץ מתגלה כהצלחה גדולה, איך נולד החיבור?  
"קודם כל מחברות הדדית, ואהבה ליצירה. אבל בלי שום קשר זה קרה אחרי שבאופן ספונטני נפגשנו באולפן בלי תכנון מוקדם והשמענו חומרים אחד לשני, ככה פתאום התחלנו לחשוב על שיתוף פעולה, וזה פשוט זרם לדואט".

אומרים שיש משהו משותף ביניכם בקריירה, בהופעה על הבמה.
"תראי האנרגיות שלי ושל משה הם אנרגיות משמחות, מקפיצות ועושות אווירה של אדרנלין. משה בעיניי אדם מקסים, מלבד זאת שהוא מוזיקאי גדול וענק הוא כתב והלחין את השיר "מול כל העולם" ושומעים שהשיר נולד מכיף ואהבה".

ליאור נרקיס ומשה פרץ
משהו משותף. נרקיס ופרץ (צילום: יח"צ)

אתה משתתף בהכנות לחתונה המדוברת?
"בוודאי, מן הראוי שאני אופיע בחתונה ואשתתף בחינה וביומולדת- אנחנו חברים".

חוץ ממשה פרץ, מי הם חבריך לז'אנר?
"משה בעיקר חבר טוב שלי, אבל בכיף וכבוד הדדי אני נפגש בהופעות עם כולם. החברים האמיתיים שלי הם בעיקר מהילדות".

לא הזכרת את אייל גולן.
"אני ואייל גם חברים מאוד טובים אני מעריך אותו הוא מלך בעיניי, ענק".

"בחרתי בקו מוזיקלי מקפיץ ושמח"

ליאור נרקיס

בזמן האחרון נטשת את שירי הנשמה הייתי אומרת.
"אני בחרתי בקו מוזיקלי מקפיץ ושמח, אבל לגמרי לא שכחתי את שירי הנשמה, המוטו שלי זה בעיקר לשמח".

בשונה מן הרגיל גם בחרת לבצע את "תביני", שיר בסגנון רוק. מה הביא אותך לשם?
"את השיר הזה קיבלתי מאופיר ותמיר צור. צריך לפעמים לקחת את המוזיקה לכיוון אחר, זה היה משהו מיוחד שונה ושימח אותי, כי צריך תמיד לחדש ולעניין את הקהל".

מה מביא אותך לשינוי העצום במהלך הקריירה, לעזיבת מוזיקת דיכאון בשנות התשעים לעבר הפריצה במוזיקה הים-תיכונית?
"פעם היה קהל של מוזיקה טורקית, ושלא תביני לא נכון אני עדיין שומע את אברהים טטליסיס, זה משך אותי לכיוונים שונים והתאהבתי בטורקית. אחרי הצבא כשביצעתי את "כמו פרפר" שהוא למעשה יווני טורקי אז בעצם גיליתי את השמחה שבמוזיקה".

"מתחשבים במי שאין לו כסף"

ליאור נרקיס

השם שלך עולה הרבה פעמים בכל מיני מופעי התרמה זה מביא אותך לסיפוק?
"זה הסיפוק המלא לתת מעצמך. לפחות בעיניי, אלה דברים בעלי חשיבות עליונה הייתי אומר, כי לא הכל זה כסף בחיים".

אבל בניגוד לתרומות, אתה גובה מחיר מופרז על הופעות. 
"נכון, בכל זאת אני זמר ויש לזה מחיר, אבל אם יש משהו שממש רוצה ואין לו אפשרות לשלם מחיר מלא, אז אנחנו תמיד מתחשבים".

איזו דמות מוערכת בעיניך במוזיקה? 
"שלומי שבת  ושלמה ארצי שהוא חלום של כל זמר: מקפיץ את הקהל בקיסריה, יודע להגיש ולסחוף את הקהל - גם בגילו. אני פחות מחובר לפריצות מתכניות טלוויזיה, אלא יותר לאנשים שבאו עם מלחמה ודרך ארוכה על הקריירה שלהם".

עם מי אתה חולם לשתף פעולה?
"אני בעד שיתופי פעולה, לא יכול כרגע לשלוף מן השרוול אך אם ייפול בחלקי - אז ריאהנה לדוגמא זה באמת גודל של חלום, אבל יש עוד הרבה אמנים שאני לא יכול להצביע ספציפית.

שיתוף פעולה אחר, עם שלומי שבת, הוביל לפריצה שלך.
כן, את "כל אחד יש" כתב עוזי חיטמן ושלומי (שבת) הלחין, המנהל יובל ניסני חיבר אותנו לגמרי באופן ספונטני וזה למעשה אחד השירים שלי במהלך הקריירה".

"אז יאללה' נולד בתקופה פחות טובה בחיי"

ליאור נרקיס

מה זו 'תקופת הארטישוק', מתי היא הייתה?
"4-5 שנים אחרי הכישלון באירוויזיון היו ימים שהייתי יושב בבית, חשבתי מה הולך לקרות איתי בקריירה שלא צלחה ופשוט הייתי יושב וטוחן לי ארטישוקים.

הייתי אז רווק, בדיוק נפרדתי מהאמרגן שלי, מהחברה, זו הייתה התקופה הכי פחות טובה בחיי ולמרות הכול מהתקופה הזו למדתי להלחין ומהעצב הזה שתקף אותי יצאתי מחוזק. משם יצא השיר "אז יאללה" ומכאן הפתגם: 'כל ירידה היא לצורך עלייה', וזה נכון".

יש משהו שאתה מתחרט עליו בכל העשייה הזאת?
"לא, אני עברתי דרך עם דברים טובים וגם עם פחות טובים, הם גם חלק מהדרך הזו שנועדה בעצם לחשל אותי ולהיות השביל למקום שאני נמצא בו היום".

מה אתה שומע ברכבך הפרטי?
"שומע המון סקיצות ששולחים לי או שאני יוצר וכל הזמן זה קשור לאלבום שעתיד לצאת. כמובן גם נוסטלגיה וריהאנה, עמיר בניון, אייל גולן ורדיו".

"אין לי סודות אפלים"

אם לא היית זמר איפה היית היום?
"הייתי לומד משהו שיעסיק אותי או ממשיך בביזנס של אבא".

ליאור נרקיס והמשפחה "אגב אבא, איך הייתה הילדות שלך?
נולדתי בחולון בן לחנה ודוד נרקיס ואח לאסנת חווה ושלומי. אני בן זקונים שעבר ילדות נפלאה לאבא סוחר אלומיניום מצליח מאוד ואמא עקרת בית.

ילדות מאוד שמחה לא גדלתי במקום של קושי אלא ממקום שכולו חם ואהבה. אני זוכר עוד מבית הספר תמונות מהראש שהתיק היה זרוק ברצפה באולפן, כבר אז תמיד חלמתי לשיר".

יש סוד שאף אחד לא יודע עליך?
"אין לי סודות אפלים במיוחד, אני חשוב שאנשים לא יודעים עליי שאני לוקח ללב רגיש לענייני הופעות. כשאני מביא הופעה על הבמה חשוב לי להצליח ואם לא אני פחות שמח".

במה אתה הכי גאה?
"אני גאה שעברתי דרך ארוכה, לא באתי מהתקשורת אלא באתי מהעם, מהקהל, מהרחבות ועל זה אני מאוד גאה. 20 שנה אני זמר ואני עושה הרבה דברים, רואים שיש יש לי קו ארוך מאחוריי".

 (צילומים: שרון רביבו, רוני מיריל, אלכס שוורץ, יח"צ)

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם