יום ו'


28 בינואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

חי בישראל: אני אוהב את המדינה שלי, וגם אתם

די לדמעות התנין על קיפוח מוזיקלי. זה נגמר. היום יש במות שוות לכולם. סקר חדש ליום העצמאות מראה ש-80% מהתושבים אוהבים לחיות בישראל, טוב להם ולא בגלל המצב המדיני או הכלכלי: הוכחה שהטענות במהלך השנה על קיפוח הן מנותקות מהמציאות ונגד רחשי ליבו של העם. טור אישי

די לדמעות התנין על קיפוח מוזיקלי. יום העצמאות די לדמעות התנין על קיפוח מוזיקלי. יום העצמאות
נתי לוי שני, 15 אפריל 2013 19:09

אני אוהב לחיות במדינה שלי. ישראל. גם אתם. סקר חדש שהתפרסם לרגל חגיגות 65 שנים למדינה מראה שמעל לשמונים אחוזים מהעם הודו בכך, על כל צרותינו. איומים גדולים עם מיליון סיבות הפוכות לא משנים אותנו. למנות אותם לא קשה: עשרות אלפי טילים שמכוונים לעברנו בכל רגע, מפלס האנטישמיות חוצה גבולות. בתוכנו האנטי שולט הרבה יותר מהחיוב. המצב הכלכלי דוחק בנו. אבל עם כל זה "אין לנו ארץ אחרת גם אם אדמתי בוערת" - לא סתם ביטוי, זו האמת לאמיתה כל ימינו. 

דווקא ביום החשוב הזה, הגיע הזמן לעשות חשבון נפש על כל אותם דיבורי סרק מידי תקופה על כביכול קיפוח מוזיקלי כזה או אחר - שמלווה מיד בהוצאת השד העדתי מהבקבוק ונפנפו בענייני מוזיקה – הגיע הזמן להפסיק, זה נגמר. קחו אותנו לדוגמא. או ליתר דיוק את האתר שאתם קוראים ברגע זה - אתר בטריבונה. נגד המקובל, האתר הוקם בתחילת 2007 ופועל מאז ועד היום בעקביות בעולם האינטרנטי הקשה כדי להוות במה שווה לאמני המוזיקה המזרחית. האתר מקבל אמון טוטאלי של מעל לרבע מיליון מבקרים בכל חודש שבמוקד כמובן - מוזיקה מזרחית.  

"אביהו שבת, הבן של שלומי המקושר, מקופח? או אולי דודו אהרון מקופח? הצחקתם את מנהלת הכספים של ערוץ 10 שמשלמים על פי פרסומים שונים כמעט מיליון שקלים להשתתפותו בתוכנית "הרווק"

די לדמעות התנין שמביישות את המחאה האותנתית מפעם: זו של תנועת "הפנתרים השחורים" והשלוחה המוזיקלית התמידית שלה –ישראל בונדק, זוהר ארגוב, אביהו מדינה, דקלון, אהובה עוזרי ורבים אחרים. כדאי להפנים שהטענות החדשות על קיפוח מוזיקלי (והדגש עליו) יוצאות נגד דעותיו של הציבור הגדול - שיודע היטב שהוא שומע את מה שבא לו.

שתי מחאות מיותרות קרו במרחק השנה האחרונה. מחאת דודו אהרון וחברים נגד גלגל"צ, ומחאת גמר "אייל גולן קורא לך" בערוץ 2, שמוציאים אותם מגוחכים ומנותקים מהמציאות. על אייל גולן בוודאי אין צורך להרחיב, הוא לא דיבר – דיברו בשמו. אבל אביהו שבת, הבן של שלומי המקושר, מקופח? או אולי דודו אהרון מקופח? הצחקתם את מנהלת הכספים של ערוץ 10 שמשלמים על פי פרסומים שונים כמעט מיליון שקל להשתתפותו בתוכנית "הרווק", נו באמת. ולא התחלנו לדבר על הופעות וסכומי השכר ביום העצמאות שבהם אמני המזרחית השולטים בגדול - ובצדק. 

הזמרים האלה לא צריכים כבר אישור אגו מגלגל"צ - מסיבה חשובה - יש במות אחרות טובות עבורם לא פחות. ואלה לא גטו. בשנים האלה אין על מה להלין - רשת ענפה עם יוטיוב, פייסבוק, רדיו אזורי מחבק כמעט מדי (תגידו אליקו, תגידו ירון אילן, תגידו מי שטוב לכם), ערוצי 24 ו-25 החדש, וכן, אתר בטריבונה - יש לכם במה קחו אותה מבלי להתבכיין על מה שאין. הקהל הרב נותן אמון במוזיקה המזרחית וברוב נציגיו (הטובים). לא צריך להרחיק מערבה כדי להתקבל במזרחה. הקהל הגדול ישמע אתכם אם תדברו ישירות אליו.

ואיך מתקשרים הדברים האלה ליום עצמאותה של מדינתנו? חופש בחירת התרבות הוא חלק בלתי נפרד מתוצאות הסקר המחמם שהזכרתי למעלה: ברומם של דברי היומיום החשובים והקושי הרב על יוקר המחיה, הגזירות הכלכליות שמתחדשות בכל פעם והפוליטיקה המאוסה על חלק מהגדול מהציבור, יש לנו עדיין בידינו, את גורל קיומנו הביטחוני, והתרבותי – ועליו באמת לא נשאר על מה להלין.

חג עצמאות ותרבותי שמח!

--
הכתוב הינו טור אישי.

נתי לוי (סבטו) – מנהל מערך התוכן באתר. 

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם